A Dögkeselyű című magyar krimit 1982-ben mutatták be András Ferenc rendezésében Cserhalmi Györggyel a főszerepben. Főhőse egy taxisofőr, akitől két jól öltözött öregasszony ellop egy szép kerek összeget, amit a férfi adósságára kuporgatott össze. Kiderül, hogy a tolvajok ellen a törvényes úton semmi esélye, így aztán összeszedi a pénzt, ahogy a korszak Magyarországán tudja: lop, csal, zsarol, embert rabol, de ha célt ér is, mindennek megvan az ára.
Objektum doboz
A Defekt (1977) című filmet, amelyben egy sorozatgyilkos után nyomoz a fiatal magyar főhadnagy, a Kádár-rendszer cenzorai öt évre elfektették, és a hazai mozik csak 1982-ben mutatták be először. A történet szerint több autós nő is nyomtalanul eltűnik egy bizonyos országúton. A nyomozó (Kern András) próbálja megtalálni a következő áldozatot (Gyöngyössy Katalin), akit, miután elromlik az autója, egy szolgálatkész férfi (Márkus László) meginvitál a házába.
Objektum doboz
Mielőtt befejezi röptét a denevér címmel Tímár Péter filmje 1989-ben került a magyar mozikba. Maga történet is erős, az atmoszféra is különleges, és Máté Gábor is hatalmasat játszik benne. Teréz ( Bodnár Erika) egyedül neveli a fiát, Robit (Csontos Róbert). Középkorú dolgozó nő, még csinos, és nagyon kedves is. Miért ne kaphatna egy új esélyt egy vonzó férfi, László (Máté Gábor) oldalán? Csakhogy Lászlót a tizenéves Robi érdekli, hozzá akar közel kerülni.
Objektum doboz
Az áldozat című 1980-as film örökzöld és nagyon fülbemászó betétdalát, amelyet Komár László énekelt, olyanok is ismerhetik, akik a filmet nem is látták, pedig ez is egy különleges sorozatgyilkosos film meghökkentő befejezéssel. Reviczky Gábor még fiatal nyomozó itt, aki a sorozatgyilkos következő áldozatát igyekszik megtalálni, mivel az a feltevése, hogy létezik az az embertípus, aki nagy valószínűséggel válhat áldozattá. Alaposan belegabalyodik az elméletébe, és az egyik áldozatjelöltbe, akit Sáfár Anikó játszik, csakhogy, mint kiderül, ha bolondságnak tűnik is, de a feltevés sé a nyomozás nem eredménytelen.
Objektum doboz
Pogány Madonna címmel Mészáros Gyula és Bujtor István készített némiképp Bud Spenceres magyar akciófilmet, amelyet 1980-ban mutattak be. A Balaton, a magyar tenger nyáron mindannyiunk közös alapélménye, ehhez jön még a csetlő-botló Kardos doktor (Kern András) és Ötvös Csöpi (Bujtor István), a hústorony, aki egyben nyomozózseni és jelentős pofonok osztogatója. A történet szerint a Tihanyi Apátságból eltűnik a nagy értékű műtárgy: a Pogány Madonna, vagyis a görög Démétér termékenység- istennő szobra, és Ötvös Csöpiékre vár a feladat, hogy a műkincstolvajokat kézre kerítsék, a szobrot pedig visszaszerezzék.
Objektum doboz
A Kántor (1976) című öt epizódból álló sorozat Szamos Rudolf a hetvenes években nagyon népszerű, Kántor nyomoz (1969), és Kántor a nagyvárosban (1970) című regényeiből készült, amelyekben igaz történeket mesél Tóth Tibor magyar rendőrtisztről és Kántorról, a szupertehetséges németjuhász nyomozókutyájáról. Tóth Tibor dolgozta ki a világon először azt a bűnüldözésben megbízhatóan eredményes szagminta utáni felismerési módszert, amelyet később az európai rendőrségek is használni kezdtek.
Objektum doboz
Az öt részes minisorozatban a kutyás rendőrtisztet, Csupati Tibort Madaras József alakítja, Kántort pedig a hős nyomozókutya leszármazottai, köztük Tuskó, aki Kántor egyik fia volt. Kántor egyébként húsz évvel korábban lett ismert, mint német kollégája, Rex felügyelő. A Kántor-könyveket számos nyelvre lefordították, és a sorozatot is sok országban vetítették.