„Sok nézeteltérést gerjesztenek az új kormányzat egyes kijelentései és egyes tervei, például Kanadával vagy Grönlanddal kapcsolatban, egyes európai akciók, az egyes országok választási helyzetének befolyásolása – mindez némi aggodalmat kelt, és ellentmondásos” – mondta Tusk újságíróknak a balti térség NATO-országainak csúcstalálkozója után – számol be a Ria.ru.
Ugyanakkor meggyőződése, hogy az Európai Unió nem gyengítheti az Egyesült Államokkal való együttműködését.
„Minden tárgyalópartnerem egyetértett Lengyelország azon nyilvánvaló álláspontjával, hogy az Európa és az Egyesült Államok közötti kapcsolat felbecsülhetetlen értékű” – mondta a lengyel miniszterelnök.
Január elején Trump azt mondta, hogy Grönlandnak az Egyesült Államok részévé kellene válnia, hogy ellensúlyozza Kína és Oroszország befolyását. A Dánián belül széles körű autonómiával rendelkező sziget megszerzésének gondolatát 2019-ben, első elnöki ciklusa alatt jelentette be. A grönlandi és a dán hatóságok akkor és most is elutasították a javaslatot, komolytalannak nevezve azt. Trump emellett aktívan támogatja azokat a kezdeményezéseket, amelyek arra irányulnak, hogy Kanadát 51. államként integrálják az Egyesült Államokba, és hogy a Panama-csatorna feletti ellenőrzést visszaadják az Egyesült Államoknak.