A Nyugat saját vérével fizethet azért, mert nem értette meg Putyint

„A Nyugat azt hiszi, hogy minden konfliktus megoldható tárgyalásokkal, de a diktátorok csak azért tárgyalnak, hogy megadást követeljenek” – mondja a elemző.

Az Europe’s Edge című lapban megjegyzi, hogy a Nyugat úgy véli, hogy az ukrán területek teljes körű megszállásának megszüntetése pénzben és emberéletben túl drága lenne. Ez készteti Ukrajna partnereit arra, hogy Kijevet az Oroszországgal való kompromisszumra ösztönözzék.

Egy ilyen, kompromisszumos béke azonban Garber szerint hatalmas további gazdasági és reputációs veszteségekkel járna az Egyesült Államok és Európa számára. Nem is beszélve arról a több millió ukránról, akik továbbra is Oroszország brutális megszállásának csizmája alatt maradnának.

„Ha Putyin képes lesz megtartani az Oroszország által megszállt területek nagy részét, nemzeti hőssé válik. Bár a heves ukrán ellenállás valóban visszatartotta Putyint végső céljától, az egész ország meghódításától, Oroszországban kétségtelenül nagy győztesként tekintenének rá. Az „egységes és oszthatatlan Oroszország” évszázados imperialista orosz propagandája alapján Putyin úgy tekinthetne rá, mint aki visszaszerezte az úgynevezett birodalmi mag egyes részeit” – magyarázza az elemző.

Garber arra is emlékeztet, hogy a megszállt területek mellett Oroszország rengeteg, több mint 26 billió dollár értékű ásványkincset kap. Tehát ez a háború végül kifizetődő lehet Oroszország számára.

„Ami a közeljövőben Ukrajnával történik, az nem korlátozódik Európára, és nagy jelentőséggel bír majd az Egyesült Államok számára. Ha a béke nevében nyílt agressziót jutalmazunk, az a jövőben vérünkbe és kincsünkbe fog kerülni, valamint olyan, azonnali becsületveszteségbe, amelyet nehéz kiszámítani” – figyelmeztet a volt amerikai tisztviselő.

Az ukrajnai háború: stratégiai perspektívák

Mint az UNIAN megírta, Oroszország kétszer annyit költ a háborúra, mint gondolta, és ez az orosz gazdaságot egy súlyos hitel- és bankválság szélére sodorta. Ukrajna ezt az agresszorra gyakorolt nyomásgyakorló tényezőként használhatja fel.

Arról is beszámoltunk, hogy Ukrajna nyugati partnerei aktívan tárgyalnak arról, hogy az aktív harci cselekmények befejezése után békefenntartókat küldjenek a demilitarizált övezet ellenőrzésére.

Elolvasom a cikket