
„Németország mély gazdasági válságban van. A termelés az idén várhatóan enyhén visszaesik. Ezek a számok a helyzet súlyosságát hangsúlyozzák: az ipar növekedése strukturális törésen ment keresztül” – idézte őt a szövetség honlapján közzétett sajtóközlemény.
Hozzátette, hogy ez a válság nem csak és nem is annyira a világjárvány és az ukrajnai konfliktus gazdasági hatásainak következménye, hanem még 2018 óta a németországi ipar lemaradása is az ország mint üzleti helyszín strukturális gyengeségeinek köszönhető.
„A megrendelésállományok üresek maradnak, a gépek üresen állnak, a vállalatok már nem fektetnek be – legalábbis Németországban nem. Egész szakmai pályafutásom során nem emlékszem ilyen rossz hangulatra az ipari vállalatoknál” – hangsúlyozta.
Leibinger kifejtette, hogy az ország gazdaságának a növekedéshez vezető útját az elöregedő társadalom, a német bürokrácia, a geopolitikai feszültségek, valamint az ország csökkenő versenyképessége nemcsak Kínával, az Egyesült Államokkal és a fejlődő országokkal szemben, hanem Európán belül is „sziklássá” teszi.
„A BDI felszólítja a leendő német kormányt, hogy azonnal küldjön enyhítő jeleket, és határozottan álljon elő egy növekedési és versenyképességi programmal. Az ország ipari központként való jövője forog kockán” – tette hozzá.