
Az államtitkár az M1 műsorában kiemelte, hogy a 14. nemzeti konzultáció során 1 millió 350 ezer ember mondta el a véleményét. Jelezte, hogy 99 százalék támogatta Magyarország gazdasági semlegességét.
„Ez azért fontos, mert amikor Brüsszelben vitáink vannak a 13. havi nyugdíjjal kapcsolatban, vagy az ügyben, hogy a migrációt támogassuk vagy a családokat támogassuk, akkor a magyar emberek véleményével felvértezve tudjuk képviselni ezeket az érdekeket” – hangsúlyozta.
A kormány 21 pontos gazdasági akciótervéről szólva a munkáshitelt említette, amit a Magyarországon dolgozó 17 és 25 év közötti fiatalok vehetnek fel. Elmondta, a tízéves futamidejű, kamatmentes, négymillió forintos életkezdési támogatás iránt nagy az érdeklődés, „több ezren igényelték már, és voltak, akik meg is kapták”.
A parlamenti államtitkár közölte azt is, hogy hogy ha valaki fölveszi a munkáshitelt, és közben megszületik az első gyermeke, akkor két évre felfüggesztik a törlesztést. A második gyermek megszületése esetén a hitel felét, ha pedig három gyermek születik, akkor a munkáshitel teljes összegét elengedi a kormány.
Ezzel is támogatni szeretnék a fiatalokat abban, hogy ha dolgoznak, akkor el tudják kezdeni az életüket, és ha családot alapítanak, akkor támogatást is tudjanak kapni – mondta Zsigó Róbert.
Megjegyezte, hogy a kormány 2025-ben 754 milliárd forintot hagy a családoknál, aminek részeként két lépésben megduplázzák a családi adókedvezményt. „Július 1-jétől, illetve 2026. január 1-jétől egy gyermek után 10 ezer forint helyett 20 ezer forintra, két gyermek után 40 ezer forint helyett 80 ezer forintra, három gyermek után 99 ezer forintról 198 ezer forintra emeljük a kedvezmény havi mértékét” – jelezte. Hozzátette azt is, hogy a kormány minden előkészületet megtett a kétlépcsős adókedvezmény-növelés bevezetésére.
Az államtitkár közölte: a fiatal munkavállalók támogatására a kormány adókedvezményt tervez biztosítani a munkáltatók részére annak érdekében, hogy a 35 évnél fiatalabb dolgozóiknak havonta 150 ezer forint, azaz évi 1,8 millió forint lakhatási támogatást adhassanak.
Elmondta azt is, hogy márciusban 200 milliárd forintos tőkeprogram indul, amelynek egy része kollégiumfejlesztésről szól. A kormány első lépésként a budapesti Diákváros megépítését tervezi, ami a jelenlegi 46 ezer kollégiumi férőhely mellett legalább 12 ezer további férőhelyet jelent – hangsúlyozta a politikus.
A fiataloknak szánt támogatások között megemlítette a vidéki otthonfelújítási programot is, amely az 5000 fő alatti településeken élő, gyermekeket nevelő családok számára biztosít hárommillió forintos támogatást 3 millió forintos önrész mellett.
Zsigó Róbert emlékeztetett arra, hogy az első otthonfelújítási programban 370 ezer család vette igénybe a támogatást.
A kis- és középvállalkozások támogatására életre hívott Demján Sándor Program kapcsán a KIM parlamenti államtitkára azt mondta: célja, hogy a vállalkozások „olyan fejlesztéseket tudjanak megvalósítani, amellyel munkahelyeket tudnak megóvni, vagy embereket tudnak fölvenni és munkát tudnak nekik adni”.
Hangsúlyozta: a kormány 2010 óta dolgozik azon, hogy megerősítse a középosztályt, támogassa azokat a gyermeket nevelő családokat, ahol a szülők dolgoznak. „A foglalkoztatás csúcson van, a minimálbért megemeltük, hároméves minimálbér-megállapodás született, tehát azon vagyunk, hogy valóban a középosztályt Magyarországon megerősítsük” – fogalmazott.
A Kossuth rádióban Zsigó Róbert arról beszélt: az emberek többsége számára fontos, hogy a kormány megbecsülje az időseket. „2010-ben kötöttünk egy megállapodást a nyugdíjasokkal, hogy amíg nemzeti kormány van, addig garantáljuk a nyugdíjak értékállóságát. Az idei esztendőben is az infláció mértékével emeljük a nyugdíjakat” – jelentette ki.
Hozzátette, hogy visszaadták az időseknek a baloldali kormány által elvett 13. havi nyugdíjat. „Idén februárban is dupla nyugdíj érkezik, a 13. havi nyugdíjat minden esztendőben kifizetjük az időseknek” – nyomatékosította az államtitkár.