
MH/ MTI
2025. február 27. csütörtök. 20:23
A Magyar Polgári Együttműködés Egyesület (MPEE), a Professzorok Batthyány Köre és az Aquinói Szent Tamás Egyesület társszervezésével, valamint további partnerek bevonásával, elindítja a Sorskérdéseink 2025 programsorozatot, melynek célja, hogy a polgári-keresztény értékrend alapján folytatott közös gondolkodással találjon válaszokat a kor legfontosabb társadalmi és erkölcsi kérdéseire – közölte Győri Enikő, az MPEE elnöke a Parlamentben csütörtökön újságírókkal, a Polgári értékek a XXI. században című konferencia előtt. A tanácskozást az MPEE megalakulásának 29. évfordulója alkalmából rendezték.
Az elnök elmondta: a program szorosan kapcsolódik olyan korábbi kezdeményezésekhez, mint a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia 1996-os „Igazságosabb és testvériesebb világot!” című körlevele, a Szent István-terv, valamint „Az idők jelei” című 2015-ös vitairat, kiadványok és programok. E dokumentumokhoz hasonlóan a Sorskérdéseink 2025 is a társadalom legégetőbb kérdéseit veszi górcső alá, és párbeszédet kíván indítani róluk – tette hozzá.
A világ gyors változása és a globális kihívások közepette különösen fontos, hogy értékeinkhez hűen, mégis felelősen reagáljunk a kor kihívásaira. A polgári magatartás nem a kritikátlan alkalmazkodás, hanem az idők szellemének bölcs és megfontolt mérlegelése. A program során vizsgálják azokat a témaköröket, amelyek hosszú távon is meghatározzák a nemzet jövőjét és a következő generációk boldogulását. A témakörök: az emberi méltóság és az élet védelme, a szellemi és állami szuverenitás, a közéleti kultúra a mindennapokban, a migráció, népesedéspolitika, generációk együttélése, továbbá a múlt és jövő az internet világában, valamint nemzetek a globális világban. E témák mindannyiunk életére hatással vannak, ezért a Sorskérdéseink 2025 célja, hogy a szakmai konferenciák és a Polgári Szalonok révén lehetőséget teremtsen a közös gondolkodásra és jobbító vitára. A program különböző szakterületek képviselőinek részvételével biztosít fórumot az értékvezérelt párbeszéd számára, hogy stabil és előremutató válaszokat találjunk a jelen kihívásaira – ismertette Győri Enikő.
„Bízunk benne, hogy összefogásunk – a szervező és csatlakozó szervezeteké -, valamint az együtt végzett munkánk nemzetünk javára válik” – fogalmazott.