
„Ez a felfedezés egyedülálló információkat nyújt azoknak az ókori embereknek az életéről és mindennapi életéről, akik több mint 4000 méteres tengerszint feletti magasságban éltek” – mondta Li Wei, a Pekingi Egyetem professzora.
Korábban, 2024 novemberében egy 280 millió éves őskori ökoszisztéma nyomaira bukkantak az olasz Alpokban. Az olvadó gleccserek hüllők és kétéltűek kövületeit tárták fel, lehetővé téve a tudósok számára, hogy mélyebben megértsék a földi élet evolúcióját.
„Ezek az eredmények azt mutatják, hogy az éghajlatváltozás hogyan segíthet felfedni bolygónk ősi titkait” – mondta Dr. Maria Rossini, a Milánói Egyetem munkatársa.
Azonban nem minden felfedezés erősíti meg az ősi civilizációk létezését. 2024 augusztusában az Ottawai Egyetem kanadai tudósai megcáfolták a 3,9 milliárd éves üledékes kőzetekben az élet legrégebbi nyomaira vonatkozó hipotézist, amely kimutatta, hogy az ott található szén élőlények részvétele nélkül keletkezett.
„Kutatásunk azt mutatja, hogy nem minden ősi struktúra biológiai eredetű” – mondta Dr. James Anderson, az Ottawai Egyetem munkatársa.
Ezek a felfedezések rávilágítanak, hogy érdemes tovább kutakodni a Föld ókori történelmének tanulmányozásában.