
A felmérésben több mint 2300 alkalmazott vett részt. Mindenki teljes munkaidős alkalmazott volt, a közigazgatásból és a versenyszférából egyaránt. A felmérésből az derült ki, hogy a legtöbb vezetői pozíciót kutyatulajdonosok töltik be. A kutyások emellett nagyobb valószínűséggel tanárok, ápolók, informatikai szakemberek. Illetve, nagyobb számban dolgoznak katonai és szórakoztatóipari pályákon is.
Az anyagilag legsikeresebbek egészen meglepő háziállatokat tartanak. A kígyót, illetve más hüllőket tartó emberek szerepelnek a leggyakrabban a legmagasabb fizetési kategóriákban. A kígyó- és hüllőtartók leggyakrabban mérnökök, írók, rendőrök, szociális munkások és marketing szakemberek voltak.
Csakhogy a legnagyobb elégedettséget a munkával kapcsolatban a madarat tartók mutatták.
A madaras emberek inkább építőmunkások, értékesítési képviselők, adminisztratív szakemberek és reklámipari dolgozók voltak. De bármit is csinálnak, jobban megtalálják benne a boldogságukat, mint mások.
Kár lett volna kihagyni a macskásokat, ők egy kategóriát sem nyertek meg, mégis sokan közülük sikeres életet élnek. Többnyire orvosként, laboratóriumi technikusként, ingatlanügynökként és személyi gondozóként dolgoznak, és ami meglepő: nincs lusta ember ebben a csoportban.
Természetesen mindezek nem tudományos tények, amikre elméleteket lehet alapozni, és nem derült ki, hogy a vizsgált állattartó alkalmazottak életében előbb volt-e a karrier vagy a házikedvenc.
Lehetséges, hogy a mérnökök hajlamosabbak kígyót tartani, mert azok aerodinamikai szempontból jobban illenek hozzájuk. Talán a madaras emberek elégedettebbek a karrierjükkel, mert megtanították a papagájukat, hogy dicsérje őket a munkájuk teljesítménye miatt. A kutyatartó pedig „falkavezérként” megtanul gondoskodni a körülötte levőkről.
Bármi is legyen az oka a karrierbeli sikereiknek, mindannyian egyetérthetünk abban, hogy az élet jobb, ha van házikedvencünk, akihez hazatérhetünk egy fárasztó munkanap után.