Ezért narancssárgák a gyógyszeres üvegek

A borostyánszínű gyógyszeres üvegek, fehér kupakkal a világ számos pontján sok háztartásban megtalálhatók, azonban azt már kevesen tudják, hogy miért épp ilyen színűek. A műanyag gyógyszeres üvegek használata a második világháború után kezdődött, de a jellegzetes narancssárga, vagy borostyánszín és a fehér „nyomd és fordítsd” kupak csak 1968-ban vált általánossá.

A gyógyszeres üvegek különböző színekben és anyagokból is készülhetnek. Néhányat marketingszempontból terveznek, hogy segítsenek a betegeknek a márka felismerésében. Mások kifejezetten azért készülnek, hogy védjék a gyógyszert a napfénytől, mint például egyes antibiotikumok. Azonban a borostyánszín a legelterjedtebb, ezt is tekintik az iparági szabványnak.

„Fontos, hogy megvédjük a gyógyszereket a fénytől, mivel az UV-sugárzás hatására veszíthetnek hatékonyságukból” –nyilatkozta egy szakértő. A narancssárga szín segít kiszűrni az UV-t, így a gyógyszer eltarthatósága is nagyobb lesz, valamint nem kell számolni annak hatákonyságának csökkenésével. Szinte mindenféle gyógyszert, az antidepresszánsoktól és antibiotikumoktól kezdve a fájdalomcsillapítókig és altatókig ilyen üvegben forgalmaznak, ez pedig végső soron hozzájárul ahhoz, hogy bárhol is legyünk a világon, felismerjük, ha gyógyszer akad a kezünkbe.

Elolvasom a cikket

hirlistazo.hu
Adatvédelmi áttekintés

Ez a weboldal sütiket használ, hogy a lehető legjobb felhasználói élményt nyújthassuk. A cookie-k információit tárolja a böngészőjében, és olyan funkciókat lát el, mint a felismerés, amikor visszatér a weboldalunkra, és segítjük a csapatunkat abban, hogy megértsék, hogy a weboldal mely részei érdekesek és hasznosak.