Kikre különösen veszélyes a metapneumovírus?

„Az a helyzet, hogy sem erre a vírusra, sem más, akut légúti vírusfertőzéseket okozó vírusokra – az influenza kivételével – nincs specifikus kezelés. A tüneti kezelésen kívül semmit sem lehet alkalmazni” – idézi őt a kiadvány.

Korábban az Egészségügyi Minisztérium fertőző betegségekkel foglalkozó szabadfoglalkozású vezetője, Vlagyimir Csulanov professzor elmondta, hogy a metapneumovírus-fertőzés tünetei hasonlóak az akut légúti vírusfertőzések tüneteihez: köhögés, orrdugulás, orrfolyás, láz, légszomj, rekedt hang, és a szövődményekre legérzékenyebb embercsoportok – az idősek és a négy év alatti gyermekek.

A humán metapneumovírus az egy olyan klasszikus vírus, amely évtizedek óta aktívan kering különböző országokban. Ez a vírus, más fertőzésekhez hasonlóan, különösen aktív az akut légúti fertőzések és az influenza szezonális csúcsidőszakában. A szakértők szerint elsősorban cseppfertőzés útján, ritkábban érintkezés és családon belüli érintkezés útján terjed.

December utolsó hetében Kínából humán metapneumovírus kitörését jelentették. A kínai járványügyi és betegségmegelőzési hivatal szerint a vírus az influenza után a második leggyakoribb vírussá vált, mindkét esetben növekedést mutatott az előző héthez képest. Ez az információ aggodalmat keltett az orvosok körében. Emellett október eleje óta 30 metapneumovírusos esetet azonosítottak Kazahsztánban.

A Roszpotrebnadzor megjegyezte, hogy figyelemmel kísérik a kínai járványügyi helyzetet, és ellenőrzés alatt tartják azt.

Elolvasom a cikket