A díjnyertes séf, aki nem mellesleg II. Erzsébetnek is főzött, azt állítja, hogy a kolbászsütésnél öt olyan szabály van, amit be kell tartani, ha tökéletes végeredményre vágyunk. Hozzátette, hogy ezeket kevesen ismerik, így ennek a nagy klasszikusnak az elkészítésénél a legtöbb ember hibát hibára halmoz. Ezért következzenek most azok a bizonyos lépések Jeff Baker konyhájából, melyeket ha betartunk, a mi sült kolbászunk is tökéletes lesz.
1. MIELŐTT NEKILÁTUNK
Fontos, hogy a kolbász ne a hűtőből kerüljön a serpenyőbe. Ez egészen pontosan annyit jelent, hogy főzés előtt legalább 20 perccel vegyük ki a hidegről, és hagyjuk állni picit szobahőmérsékleten. Erre azért van szükség, mert így a kolbászunk egyenletesen fog főni, majd később sülni, ráadásul abban is segít, hogy ne repedjen ki a serpenyőben.
2. MIBEN KÉSZÍTSÜK?
Mindenképpen olyan serpenyőt használjunk, ami tapadásmentes, alatta a lángot pedig állítsuk alacsonyra vagy enyhén közepesre.
3. ZSIRADÉK
Egy púpozott teáskanál kacsa- vagy libazsírra lesz szükségünk, amit egyenletesen terítsünk el a serpenyő alján. Figyeljünk arra, hogy a teljes sütőfelületet érje a zsiradék, a felesleget pedig távolítsuk el.
4. ÁLLANDÓ HŐFOK
Miután belekerült a kolbász a serpenyőbe, próbáljunk állandó hőfokot tartani a rendszeres forgatás mellett. 10-12 perc sütés után a kolbászoknak már olyan gyönyörű aranyszínük lesz, mint ahogy azt a nagykönyvben írják.
5. PIHENTESSÜK!
Mielőtt tálalnánk a sült kolbászt, pihentessük egy kicsit. A séf szerint akkor lesz igazán jó a végeredmény, ha a hőmérséklete 70 fok környékén mozog, nyomásra pedig kemény és feszes.
A titok tehát nem más, mint a megfelelő serpenyő, az elegendő zsiradék, na és persze a legfontosabb, a pihentetés sütés előtt és után is. Ha ezekre odafigyelünk, akkor biztosan friss és szaftos lesz a sült kolbász.