
Ez a diéta anyagcserezavarokhoz vezethet. Például a ketózis vagy ketoacidózis – a ketontestek felhalmozódása a vérben – túlzott stresszt okoz a vesékben és a májban. Ez a szervezet sav-bázis egyensúlyának felborulásához vezet, és növeli a különféle betegségek kialakulásának kockázatát, amelyek közül az első a köszvény – írja a Vm.ru.
Az alacsony szénhidráttartalmú diétát követőknek hiány alakulhat ki a szervezetében az alapvető vitaminokból és ásványi anyagokból. A táplálkozás a belső szervekre is hatással van. Ez fokozott terhelést okoz a vesében, növeli a szív- és érrendszeri betegségek, a pajzsmirigy-rendellenességek, valamint a gyomor-bélrendszeri problémák kockázatát.
A fiziológiai problémák mellett pszichés problémák is felmerülhetnek. Például fáradtság, gyengeség, koncentrációs problémák, ingerlékenység, hányinger és fejfájás. Az orvos hangsúlyozta, nem mindenki tapasztal ilyen tüneteket, de senki sem immunis.
„A szénhidrátmentes diéta leginkább a terhes és szoptató nők, a vesebetegek, a cukorbetegek, egyes sportolók és a pajzsmirigyproblémákkal küzdők számára veszélyes és nem ajánlott” – zárta a szakember.