Számos ősi sírhelyekre bukkantak Egyiptomban, amelyek mintegy 2-5 ezer évesek lehetnek – írja a Live Science nyomán a 24.hu. A hantok némelyikében érdekes leleteket is felfedeztek, köztük tarka múmiamaszkokat és egy apró szobrot is.
Az ásatásokat vezető Kavai Nozomu japán régész szerint az álarcok feltehetőleg a római korból származnak. A szobrocska pedig minden bizonnyal Harpokratészt, vagyis Hórusz isten gyermeki mivoltát ábrázolja. Hórusz Ozirisz és Ízisz fia, aki az egyiptomi mitológia egyik legfontosabb alakja, az égbolt és a harc istene. A kutatók továbbá találtak egy kőtáblát is, amelyen a vésett szöveg arról árulkodik, hogy egy Heroidész nevű férfi tulajdona volt.
A régészek már 2019 óta folytatnak munkálatokat a Szakkarában található ásatási helyszínen, ezidő alatt pedig a tárgyakon kívül több emberi maradványra is ráleltek, többek között egy, a 18. dinasztia idejéből származó múmiára is. Emellett egy termeszek rágta fakoporsóból egy guggoló pozícióban eltemetett ember csontváza is előkerült.