A minisztérium csütörtökön egy Telegram-posztban megosztotta a felvételt, amelyen egy Szu–34-es csapásmérő repülőgép két pilótával a fedélzetén egy meg nem nevezett helyszínen lévő repülőtérről száll fel. A bevetés egy pontján látható, amint a gép legalább négy bombát dob le, amelyek aztán saját kis szárnyakat bontanak ki.
Objektum doboz
A hivatalos közlés szerint a csapás ukrán megerősített állásokat és csapatokat célzott meg az oroszországi Donyeck régió déli részén, és nagy erejű robbanóerejű bombákat használtak, amelyeket sikló- és korrekciós modullal láttak el. Több orosz Telegram-csatorna szerint a bombák egyenként 500 kilogrammosak voltak.
Januárban a New York Times úgy jellemezte a légibombákat, mint Oroszország által az ukrán bunkerek lerombolására használt fegyvert, és kijevi tisztviselők elismerték, hogy ezek nagyon komoly fenyegetést jelentenek, mivel nehéz őket elfogni. A konfliktusról tudósító DeepState ukrán Telegram-csatorna csodafegyvernek nevezte a bombákat, amelyek ellen Kijevnek gyakorlatilag nincs ellenszere.
Orosz és nyugati katonai szakértők szerint az irányított légibombák több tucat kilométert is képesek megtenni, mielőtt pontosan eltalálnák a kívánt célpontot.
Az orosz légierő ellensúlyozására Ukrajna hónapok óta kéri a Nyugattól az amerikai tervezésű F–16-os vadászrepülőgépek szállítását, amelyek várhatóan még idén megérkeznek a harcok sújtotta országba.
A Politico azonban ukrán katonai forrásokra hivatkozva azt írta, hogy a szállítmánynak nem sok haszna lesz, mivel túl későn érkezik, és Moszkva már teszteli az amerikai repülőgépek elleni lépéseket.