A METU Magyarország legnagyobb magánegyeteme, ahol két karon, az Üzleti, Kommunikációs és Turisztikai Karon, valamint a Művészeti és Kreatívipari Karon folyik a képzés.
A folyamatosan bővülő magyar és angol nyelvű kínálatban, alap- és mesterképzések mellett szakirányú továbbképzések, felnőttképzések és felsőoktatási szakképzések közül választhatnak az érdeklődők, akik számos hazai és nemzetközi ösztöndíjat meg tudnak pályázni.
Az egyéni készségek fejlesztése, a naprakész tudásátadás, a piaci igényekhez való gyors alkalmazkodás és a világ egyik legnagyobb és leginnovatívabb egyetemével kötött szakmai partnerség is szerepet játszott abban, hogy a hallgatók idén is ilyen kiemelkedő arányban választották a METU-t az első helyen.
A felsőoktatási intézmények sorrendjén július 10-ig, a folyamat során egyetlen alkalommal még módosíthatnak a jelentkezők.
A METU filozófiája, hogy a nemzetközi partneri hálózatát kihasználva minden hallgatóját az egyéni fejlődésére koncentrálva késztesse a legjobb teljesítményre. Ennek érdekében az egyetem saját, innovatív myBRAND tanulási és tanítási módszert használ, ahol a hallgatók felépíthetik a tudáson alapuló személyes márkájukat és saját szakmai portfóliójukat, amivel sikeresen léphetnek majd ki a munka világába.
Mint ismert, a METU első és egyetlen magyar egyetemként tavasszal írt alá hosszútávú partnerségi megállapodást az Arizona State University-vel (ASU), amely a Center for World University Rankings 2023-2024 szerint a világ legjobb egyetemeinek 1 százalékába tartozik. Ez a partnerség új lehetőségeket biztosít a METU-n tanuló magyar és külföldi hallgatók számára, valamint a magyar felsőoktatás nemzetközivé válásának következő lépcsőfoka is lehet.
A magyar felsőoktatásban mind a belföldi, mind a nemzetközi hallgatói részről növekvő igény tapasztalható a legújabb digitális tudás iránt, különösen a mesterséges intelligencia felhasználása területén, de más üzleti, gazdasági és informatikai képzésekre is, amelyeket a METU – hosszútávú terveinek megfelelően – az ASU-val közösen fejlesztve kíván indítani. A kibővült képzések már szeptembertől elérhetőek lesznek a meglévő és az újonnan csatlakozó hallgatók számára is.
Az egyetem operatív irányítását a szemeszter végével a METU igazgatóságának elnöki székét eddig is betöltő Dr. Czene Gréta veszi át. Az új elnök-vezérigazgató és a Prof. Dr. Kocziszky György rektor vezetésével működő akadémiai terület továbbra is azon dolgozik majd, hogy a piaci igényekre szabott oktatási módszereknek és a nívós nemzetközi kapcsolatrendszernek köszönhetően az egyetem olyan inspiratív légkört teremtsen közössége számára, amely által létrejövő tudás, tehetség és innováció hozzájárul ahhoz, hogy az egyetem Közép-Európa legelismertebb és az ASU-hoz hasonlóan a leginnovatívabb magánegyetemévé váljon.