Magyar tornásznő Dubajban + VIDEÓ

„Tavaly év végén úgy gondoltam, hogy új környezetre van szükségem. Az interneten egyszerűen beírtam a keresőbe a Dubai és a gymnastics szavakat, jó néhány tornaklubot találtam, ezekhez elküldtem az önéletrajzomat, és a Flyhigh Fitness-hálózattal megállapodtam” – válaszolta Böcögő Dorina arra a kérdésre, hogy miért éppen Dubajt választotta.

Nem járt még korábban itt, de Katarban többször megfordult világversenyen, Dohát egyik kedvenc városaként tartja számon, így biztos volt abban, hogy nem lesz gondja az arab világgal. Áprilisban érkezett Dubajba, ahol szerinte még szabadabb az élet, mint azokban az arab országokban, ahol már korábban is járt. Mint mondta, volt olyan órája a gyerekekkel, akiket tanít, hogy nyolcan nyolc különböző országból voltak a teremben. A csoportos foglalkozások mellett magánórákat is tart.

„Összességében nagyon jól érzem magam itt, és amúgy nemcsak edzéseket tartok, hanem még én is edzek; azt még nem akarom kimondani, hogy már nem fogok tornázni. Túlságosan szeretem ahhoz, hogy véglegesen elvágjam ezt a szálat” – foglalta össze a helyzetet. Gondolt arra is, hogy közönség előtt, például szállodákban lépjen fel, így adva értelmet a gyakorlásnak.

Visszaemlékezve az olimpiáira, a pekingi még nyomasztó volt számára 15 évesen, de a londonit már élvezte, és végigszurkolta.

Annak kapcsán, hogy 2016-ban talajon megnyerte a challenge világkupa-sorozatot, úgy fogalmazott: „Amikor felkerültem Budapestre az MTK-hoz, Botyánszki Mariann nagyon ráérzett arra, miként kellene összeállítani a talajgyakorlatom. A tavalyi világkupaszéria-győzelmem háttérében ő áll. Mondhatjuk, hogy a pontozók megszerették a gyakorlatomat, amit egy idő múlva már álmomból felkelve is meg tudtam csinálni.”

A mai női tornasportról úgy vélekedett, hogy már nem égetik ki 15-16 évesen a tornászlányokat, hanem nagyon erős alapokról építik fel, így tudott ő maga is jócskán a húszon túl nagy eredményeket felmutatni, kiemelte azt is, hogy tíz év alatt az orvostudomány is sokat fejlődött, és ma olyan egészségügyi háttér van a sportolók mögött amellyel sokkal nagyobb esélyük van a sikerre. Csak azt sajnálja – mondta –, hogy nem tíz évvel később született, mert most több lenne az inspiráló versenytárs.

Kifejtette, hogy tulajdonképpen azért edzősködik most Dubajban, mert az MTK-nak még mindig nincsen edzőterme, ahol taníthatná a tornászokat, amint azt egykoron elképzelte. Dubajban a város szélén, a sivatagban lakik, egy olyan övezetben, ahová a helyiek pihenni, kikapcsolódni, sportolni járnak.

Objektum doboz

Elolvasom a cikket