A hírportál betekintést nyert a nyomozati anyagokba, ami alapján a több mint egy évtizede San Franciscóban élő programozót azért ítélték el, mert kirúgása után úgy állt bosszút korábbi munkaadóján, hogy meghekkelte a számítástechnikai rendszerét. A Blikk birtokába jutott, Amerikában nyilvánosan is elérhető tárgyalási jegyzőkönyvek azonban egy picit árnyalják a helyzetet, Bródy Dániel ugyanis saját bevallása szerint végső kétségbeesésében tette, amit tett. Az informatikust a pandémia alatt rúgták ugyanis ki, amely miatt az anyagi csőd szélére került.
„Egy USB-lejátszó csatlakoztatása és a film nézése, amikor valaki beteg, nem indokolja ezt a lépést” – írta levelében Bródy János fia, akinek a bank 2020 márciusában, a pandémia kezdetén azért mondott fel azonnali hatállyal, mert állítása szerint a férfi pornográf tartalmú videókat nézett a céges laptopján. Dániel az első tanúvallomásában azonban azt állította, nem tudta, hogy mi van az USB-háttértárolón, amelyet a bank tulajdonában lévő gépbe dugott.
A férfit azonban nem a felnőtt film miatt ítélték el, hanem mert a munka nélkül maradt informatikus a felmondása utáni este és azt azt követő napokban meghekkelte a bank rendszerét, letörölt fontos adatokat, amellyel a vád szerint több mint 220 ezer dollár, azaz 76 millió forint kárt okozott.
Bródy Dánielt végül egy évvel a kirúgása után, 2021. áprilisában tartóztatták le, de 25 ezer dollár, azaz 8,7 millió forint óvadék ellenében szabadlábon védekezhetett. A jegyzőkönyv szerint az óvadékot meghatározó meghallgatásán több kérdése is volt azzal kapcsolatban, mit tehet és mit nem, például, hogy dolgozhat-e ez idő alatt, intézheti-e a dolgait a városban, valamint hogy használhatja-e a mobiltelefonját.
A férfit egyébként a 24 hónap börtön mellett arra is kötelezték, hogy fizessen meg 529 ezer dollárt, vagyis 182 millió forintnak megfelelő büntetést, amely nem lesz egyszerű, ha a kirúgása állítása szerint az anyagi csőd szélére sodorta.