„Többen kapjanak segítséget a bűncselekmények áldozatai közül!”

MH/MTI
2024. augusztus 1. csütörtök. 19:59

Répássy Róbert az áldozatsegítő pontnál tartott sajtótájékoztatón közölte, a Magyarországon működő áldozatsegítő központok és pontok évente mintegy 30 ezer embernek segítenek.

A bűncselekmények sértettjeinek döntő részben jogi tanácsokra van szükségük, de lehetőség van pénzügyi és pszichológiai támogatásra is – jelezte.

Az államtitkár szerint „a segítség házhoz megy”, mert a gyakorlat az, hogy a rendőrség közli az áldozatsegítőkkel azon sértettek adatait, akik nem tiltakoztak ez ellen, és 72 órán belül felveszik a kapcsolatot velük.

Emellett az áldozatsegítő központok és pontok személyesen, valamint telefonon is elérhetők – tette hozzá.

Répássy Róbert felhívta a figyelmet arra, hogy az áldozatsegítő szolgáltatást nemcsak a bűncselekmények sértettjei, hanem a sértettek hozzátartozói is igénybe vehetik, hiszen „néha ők is nagyon komoly lelki sérülést szenvedhetnek”.

Király Nóra, az IM áldozatsegítő központok kommunikációjáért felelős miniszteri megbízottja kiemelte: Magyarországon tizenöt áldozatsegítő központ és négy áldozatsegítő pont működik, szoros együttműködésben a rendőrséggel.

Az Igazságügyi Minisztériumban minden munkatárs komoly felkészültséggel dolgozik azon, hogy Magyarországon senki ne maradjon segítség nélkül – hangoztatta.

A nyári Balaton-parti szezonban, az önfeledt szórakozás közben előfordulhat, hogy valaki bűncselekmény áldozatává válik, ezért nyílt áldozatsegítő pont két évvel ezelőtt a Siófoki Rendőrkapitányság épületében – mondta.

Sörös Katalin, a siófoki áldozatsegítő pont ügyintézője közölte, hogy a nyári hónapokban havi 10-20 sértettel kerülnek kapcsolatba, többségüket meglopták.

Elolvasom a cikket