Idén nem tudott győzelemmel rajtolni az Atletico

A Villarreal kétszer is megszerezte a vezetést. Előbb Arnaut Danjuma használta ki Axel Witsel lassúságát, és lőtt nagy vágta után a vendégek kapujába, majd egy öngól miatt bosszankodhatott Diego Simeone, a madridiak ikonikus mestere – Witsel és Jan Oblak nem értette meg egymást egy beívelésnél, és a labda a mögöttük visszakocogó Kokéról pattant a kapuba – tudósított az nso.hu.

Az első hazai gólt Marcos Llorente válaszolta meg nagyon gyorsan éles szögből, a másodikat pedig Alexander Sörloth,aki az előző bajnoki idényben még a sárga mezesek soraiban szerzett 23 gólt, és lett kis híján a Liga gólkirálya…

Az addig keveset mutató norvég támadó fejjel egyenlített az első félidő ráadásában, hiába azonban a fontos (később pontot érő) gól, a második 45 percre már nem jött ki a pályára: Ángel Correa váltotta. A későbbiekben a kispadról érkezett további két argentin csereember, köztük a nyár nagy fogása, Julián Álvarez is, de a fővárosiaknak vele sem sikerült megfordítaniuk a meccset.

SPANYOL LA LIGA
1. FORDULÓ, hétfői mérkőzések
Villarreal–Atlético Madrid 2–2 (Danjuma 18., Koke 37. – öngól, ill. M. Llorente 20., Sörloth 45+5.)