Az oroszok a Telegram-alapító szabadon bocsátását követelik

Davankov vasárnap a kora reggeli órákban a Telegramon posztolva megvédte Durov előéletét. „Aligha tett valaki többet a digitális szolgáltatások fejlődéséért Oroszországban és a világon” – érvelt.

„Ki kell hoznunk őt onnan. Felszólítottam Szergej Lavrov orosz külügyminisztert, hogy forduljon a francia hatóságokhoz, hogy engedjék ki Pavel Durovot az őrizetből” – írta a politikus a Telegramban.

„Letartóztatása politikai indíttatású lehet, és arra használhatják fel, hogy hozzáférjenek a Telegram-felhasználók személyes adataihoz. Ezt nem engedhetjük meg”.

Ha Párizs nem hajlandó elengedni Durovot, „mindent meg kell tenni, hogy az Egyesült Arab Emírségekbe vagy Oroszországba szállítsák – persze csak ha ő is beleegyezik” – mondta a politikus.

Tucker Carlson amerikai újságíró és politikai kommentátor szerint a Telegram alapítójának, Pavel Durovnak a franciaországi letartóztatása figyelmeztetés a cenzúrával szembeszálló platformok számára.

„Pavel Durov elhagyta Oroszországot, amikor a kormány megpróbálta ellenőrizni közösségi médiavállalatát, a Telegramot. De végül nem Putyin volt az, aki letartóztatta őt, mert lehetővé tette a nyilvánosság számára a szólásszabadság gyakorlását” – írta Carlson szombaton az X-en.

„Egy nyugati ország, a Biden-kormány szövetségese és lelkes NATO-tag volt az, amelyik bezáratta őt”.

Durov letartóztatása „élő figyelmeztetés minden olyan platformtulajdonos számára, aki nem hajlandó cenzúrázni az igazságot a kormányok és a hírszerző ügynökségek parancsára” – érvelt Carlson.

„A sötétség gyorsan leszáll a korábban szabad világra”.

Carlson áprilisban interjút készített Durovval, amelyben a Telegram-tulajdonos beszélt az orosz kormánnyal való nézeteltéréseiről, valamint arról a nyomásról, amellyel az Egyesült Államokban szembesült. Elmondta, hogy az amerikai kormány azt akarta tőle, hogy egy megfigyelési „hátsó ajtót” hozzon létre a Telegramon, amit ő visszautasított.

Elolvasom a cikket