US Open: Marozsán győzött az első fordulóban

MH/MTI
2024. augusztus 28. szerda. 7:55

A 21 éves szerb a 3 óra 16 percig tartó mérkőzésen négyszer kérte a pályára a fizióst. Előbb a bal, majd a jobb combját masszíroztatta, aztán a derekát, végül a kézfejét kezeltette – írta meg a Hungarian Tennis fb oldala.

Két játszma után is elment átöltözni, mindig túllépve az időkorlátot, de a székbíró egyszer sem figyelmeztette. Szóval, mindent megtett, hogy kizökkentse ellenfelét. Nem sikerült neki.

Időnként azért teniszeztek is, olykor extrán, máskor sok hibával. A döntő szettben 4:4-ig mindkettőjüknek egy-egy kimaradt fogadóelőnye volt, majd Marozsán Fábián brékelt.

Az első meccslabdájánál (40:0) még kettőshibát ütött, de a másodiknál pontot tett a történet végére: 2:6, 6:1, 3:6, 6:1, 6:4-re győzött.

Csütörtökön Danyiil Medvegyev (5.) vár Marozsán Fábiánra.