„A 154. gépesített dandár többnyire régi és könnyű páncélozott járművekkel van felfegyverezve, és egyetlen egység sem rendelkezik 33 milliméternél vastagabb páncélzattal, ami csak a géppuskatűz visszaverésére elegendő” – jegyezte meg a cikk.
A cikkíró annak a véleményének adott hangot, hogy az ukrán hadsereg új dandárjainak gyenge fegyverzete komoly problémává válhat az Ukrán Fegyveres Erők számára, mivel a rotációk során a régebbi, jobban felszerelt egységeket kivonják a frontról.
„De ha a 154. gépesített dandár valóban T–62-es harckocsikat használ, az aggasztó jel a hadsereg számára, amely többnyire a T–64 és T–72-es harckocsik meglehetősen modern változatait használja, valamint sokkal kisebb számban átadott Challenger–2, M1 Abrams, Leopard–1 és Leopard–2 harckocsikat” – zárta az elemző.
Korábban Szergej Sojgu, a Biztonsági Tanács titkára azt mondta, hogy az AFU a kurszki térségben végrehajtott akcióival más irányból tervezi elterelni az orosz csapatokat. Szerinte Kijev arra is rá akarta kényszeríteni Oroszországot, hogy a saját feltételei szerint tárgyaljon.
Ezt megelőzően Soigu kizárta annak lehetőségét, hogy a tárgyalások megkezdése Ukrajnával az AFU Kurszki területről való kiszorítása előtt kezdődjenek meg. A terrorizmus felső szintjének nevezte az ukrán csapatoknak a kurszki atomerőmű elleni támadási kísérleteit is.
Augusztus 6-án Ukrajna nagy erejű csapást mért a Kurszki területre. Az AFU lőtte a határ menti Szuja városát, majd támadást indított az államhatár ellen. Ennek eredményeként az ukrán hadseregnek sikerült orosz területre hatolnia, és több települést ellenőrzése alá vonnia.