La Liga: majdnem pontot vesztett a Real Madrid

MH/MTI
2024. szeptember 25. szerda. 7:55

A házigazda királyi gárda a csapatkapitányi karszalagot viselő Lucas Vázquez találatával már az első percben vezetést szerzett, előnyét a szünet előtt egy látványos összjáték nyomán Kylian Mbappé növelte kétgólosra.

A fordulást követően Rodrygo toldotta meg még eggyel a Real vezetését, a magabiztos előny pedig kényelmessé tette a fővárosiakat: az Alavés három perc alatt kétszer is betalált a hajrában, egyenlíteni azonban nem tudott.

A Real Madrid így egy pontra megközelítette a szerdán a Getafét fogadó, százszázalékos mérleggel éllovas Barcelonát. Carlo Ancelotti együttese készülhet az Atlético elleni vasárnapi madridi derbire, amely előtt két nappal több pihenője lesz, mint hétvégi házigazdájának, amely csütörtökön a Celta Vigo vendégeként lép pályára.

La Liga, 7. forduló: Real Madrid-Alavés 3-2 (2-0), Sevilla-Valladolid 2-1 (1-0), Valencia-Osasuna 0-0, szerdán játsszák: Girona-Rayo Vallecano 19.00, FC Barcelona-Getafe 21.00, csütörtökön játsszák: Espanyol-Villarreal 19.00, Las Palmas-Betis 19.00, Celta Vigo-Atlético Madrid 21.00, múlt hét csütörtökön játszották: Leganés-Athletic Bilbao 0-2 (0-0), múlt hét kedden játszották: Mallorca-Real Sociedad 1-0 (1-0).

A tabella: 1. FC Barcelona 6 22- 5 18 pont, 2. Real Madrid 7 16- 5 17, 3. Athletic Bilbao 7 11- 7 13, 4. Atlético Madrid 6 10- 3 12…