Van kiút a bántalmazó kapcsolatból. Egy párkapcsolatban a legfontosabb a biztonság érzésének a megléte.
- Ha jól csináltad volna a dolgokat, akkor nem haragudnék.
Egy bántalmazó kapcsolatban általában az áldozat sosem tud jót tenni a partnerének, ezért állandó kritikát kap. Egy ilyen kapcsolatban nem meglepő az olyan megnyilvánulás, ahol a bántalmazó fél azt hangsúlyozza, hogy a viselkedésbeli problémák miatt dühös.
- Ha szebb lennél, akkor nem néznék más nőket.
A bántalmazás egyik fajtája, amikor a bántalmazó már a partnere külső tulajdonságait is kritizálja. Ehhez pedig hozzátartozik az, hogy gyakran más nőkhöz, esetleg a korábbi partnereihez hasonlítja. Ez az áldozatok esetében még súlyosabb önbizalomhiányt okozhat, és gyakran úgy gondolják nem is érdemelnek jobbat az aktuális kapcsolatuknál.
- Ha tökéletes feleség leszel, akkor kérhetsz tőlem dolgokat.
Egy példa arra, hogy a bántalmazó kapcsolatban a szeretet nem lehet önzetlen. Az ehhez hasonló mondatok azt mutatják, hogy a bántalmazó feltételekhez köti azt, hogy törődést vagy szeretetet mutasson a partnere fele. A másik fél pedig próbálkozik, hogy a lehető legtökéletesebb szerepet vegye fel egy kis elismerésért.
- Jobb, ha a legjobb formádat hozod, különben…
Ismerős, amikor valaki előtt nem szabad gyengének mutatni magad? Egy bántalmazó kapcsolatban a gyengébbik fél sosem panaszkodhat, és mindig a maximumot kell nyújtania, különösen a külvilág számára, amely sokszor semmit sem sejt abból, hogy mi történik a zárt ajtók mögött.
- Ha kérdőre vonsz, tudod, hogy dühös leszek.
A bántalmazó tökéletesen hozza a domináns szerepét a kapcsolatban, így azt is nehezen viseli, ha a partnere kérdőre vonja, vagy esetleg jelzi, hogy számára nem egészséges az, ahogyan élnek. Már ez is egy intő jel lehet, hogy a bántalmazó képtelen egyenrangú félként kezelni a társát.
Az egyetlen dolog, amit megváltoztathathatunk az életben, azok a döntéseink és a viselkedésünk. Az ember szeretetre lett teremtve, és mindenki megérdemli, hogy tudja, milyen érzés az, amikor megbecsülik.