Bob Woodward amerikai újságíró legújabb, „Háború” című könyve, amely a héten jelent meg, azt állítja, hogy Trump titokban hét alkalommal beszélt Putyinnal, amióta 2021-ben távozott hivatalából, és 2020-ban, még elnöksége idején Covid-19 tesztberendezést küldött Oroszországnak.
Trump azt állítja, hogy az ukrajnai konfliktus soha nem kezdődött volna el, ha ő nyeri a 2020-as választásokat, és hogy Joe Biden elnök „ostoba szavai” ingerelték Putyint, hogy 2022 februárjában megindítsa offenzíváját. Biden és Kamala Harris alelnök Ukrajnának tett, határozatlan időre szóló támogatási ígérete azzal a kockázattal jár, hogy az Egyesült Államokat „a harmadik világháborúba” rángatja – jelentette ki többször is.
Miután a múlt hónapban találkozott Volodimir Zelenszkij ukrán vezetővel, Trump azzal dicsekedett, hogy „nagyon jó kapcsolatot” ápol mind Zelenszkijjel, mind Putyinnal, és megígérte, hogy „nagyon gyorsan megoldja az ukrán konfliktust”, ha megnyeri a novemberi választásokat.
Trump alelnökjelöltje, J.D. Vance szerint Trump valószínűleg tárgyalásokat kezdene Oroszországgal, Ukrajnával és az európai érdekeltekkel egy demilitarizált övezet létrehozásáról a jelenlegi frontvonal mentén, azzal, hogy Ukrajna beleegyezik abba, hogy soha nem lép be a NATO-ba.
A Kreml kétségbe vonta Trump békeígéreteit, Dmitrij Peszkov szóvivő azt mondta, „nem hiszi, hogy van olyan varázspálca”, amely egyik napról a másikra véget vethet a harcoknak.