Bajnokok Ligája: Kétgólos hátrányból fordított a Real Madrid

MH/MTI
2024. október 22. kedd. 23:53
Frissítve: 2024. október 22. 23:54

Az idei döntő „visszavágóján” a dortmundiak a gólt szerző és gólpasszt adó holland Donyell Malen akítv közreműködésével 2-0-ra vezettek a szünetben, Carlo Ancelotti együttese azonban a második játékrész derekára kiegyenlített – Rüdiger és Vinícius gólja között mindössze 1 perc 43 másodperc telt el. A spanyol sztárcsapat a hajrában Vinícius második és harmadik, illetve Lucas Vázquez találatával eldöntötték a három pont sorsát.

Bajnokok Ligája, alapszakasz, 3. forduló: Real Madrid (spanyol)-Borussia Dortmund (német) 5-2 (0-2)

gól: Rüdiger (60.), Vinícius (63., 86., 93.), Lucas Vázquez (83.) illetve Malen (30.), Gittens (34.)

A Girona keretében először kapott helyet ebben a szezonban Yaakobishvili Antal. Pályára nem lépett, a kispadról nézte végig a klub történetének első BL-győzelmét, amelyet hazai pályán a Slovan Bratislava felett aratott az együttes.

A játéknap meglepetését a VfB Stuttgart szolgáltatta, amely El Bilal Toure 92. percben szerzett góljával nyert a Juventus otthonában.

Megőrizte százszázalékos mérlegét az újoncok összecsapásán a Bolognát legyőző Aston Villa, amely így a BL történetének hatodik csapata, amely első három mérkőzését megnyerte a sorozatban.