Épp ezért érdemes mindig körültekintőnek lenni, és többször átgondolni, hogy kinek és milyen felületen adjuk meg az adatainkat. Akár több tízmillió forinttal is megkárosíthatnak minket, ebben az esetben most az átvert személynek szerencséje volt, ugyanis a bejelentést követően gyors rendőri intézkedés vette kezdetét. Szerencsére még a pénze felét is visszakapta.
Arról is beszámoltak, hogy a rendőrségi tapasztalatok azt mutatják, hogy egyre több az online csalás. A bűnözők tárháza kifogyhatatlan, de a cél ugyanaz, megtudni az áldozatok banki adatait, hozzáférni a számlájukhoz, csalárd módon megszerezni a pénzüket. Fontos észben tartani, hogy a bank telefonon soha nem ad utasítást az ügyfélnek semmilyen átutalásra, pénzfelvételre. Ismeretleneknek főleg nem ajánlott adatokat kiadni, leginkább nem telefonon. A bankok soha nem kérik a számlatulajdonosoktól ezeket az információkat.
Ha a Facebook Marketplace felületén akarunk eladni valamilyen terméket, ott sem árt az elővigyázatosság. Hamar befűzhetik az embert ott is a csalók, akik rendre valamilyen futárszolgálat áloldalával próbálkoznak. Ám hamar utána lehet járni annak, hogy valamilyen turpisság van a dologban, ezek a profilok általában nem tudnak magyarul, és csak pár fotó található az oldalukon.