Kamal Harris hétfőn Pennsylvania államba érkezik, ahol Allentownban, Pittsburgh-ben és Philadelphiában tart gyűléseket. Eközben Donald Trump három fontos államban, Észak-Karolinában, Pennsylvaniában és Michiganben próbál további támogatókat szerezni. Mindkét jelölt a billegő államokra fókuszálnak, ahol megvan az esélye egy végső győzelemre.
Trump vasárnap az észak-karolinai Kinstonban azt hangsúlyozta: „Vezetünk, de a győzelemhez kedden kell hogy szavazzunk, szavazzunk, szavazzunk. Meg fogjuk nyerni” – buzdította követőit.
Trump a pennsylvaniai Lititzben arról beszélt, szerinte már most zajlanak a választási csalások, és aki erről beszél, azt összeesküvéselmélet-hívőnek címkézik fel. Kifogásolta, hogy nem minden állam követeli meg a szavazóktól a személyazonosító okmány bemutatását, ez pedig a csalás forrása lehet. Trumpék mindenesetre megígérték, hogy minden államban ott lesznek a jogászaik, és azonnal megindítják a jogi procedúrákat, ha csalásgyanús eseteket találnak.
Kamala Harris Michigan államban azt mondta a tömegnek, hogy „van lendületünk”, de a demokrata jelölt egyszer sem említette Trump nevét, mert mint mondta: „Jókedvűen szeretné befejezni kampányát.”
A szavazóhelyiségek ugyan kedd este zárnak, de valószínű, hogy napokig nem tudjuk, hogy Donald Trump vagy Kamala Harris közül ki nyert, ha szoros lesz a választás. Az előrejelzések szerint több államban nagyon szoros eredmények alakulhatnak ki, ami miatt szükség lehet a szavazatok újraszámlálására.
Az is lehetséges, hogy bizonyos eredmények lassabban érkeznek meg idén annak következtében, hogy egyes államokban – köztük mind a hét ingadozó államban, amelyek végül döntenek – 2020 óta a választás lebonyolítása jelentősen változott.
A korai szavazás lehetőségével eddig már több mint 76 millióan éltek, ami majdnem a fele a jogosultak teljes számának.