A videók rögzítésére vonatkozó utasítások a Curiosity számára közvetlenül a marsi nap konjunkció (együttállás) kezdete előtt sugárzott utolsó parancssor részei voltak és abban a pillanatban készültek amikor a Nap éppen a Föld és a Mars között helyezkedett el.
Az említett küldetés vezetői a Curiosity speciális kameráira hagyatkoznak, hogy észrevegyék a sziklákat, lejtőket és egyéb veszélyeket, amelyeken kockázatos lehet az áthaladás. Ám mivel a Mars-járó egyéb tevékenységeit szándékosan csökkentették közvetlenül az összekapcsolódás előtt, a csapat úgy döntött, hogy a Hazcams nevű kamerák segítségével először 12 órányi pillanatfelvételt rögzítenek, remélve, hogy többet tudnak majd meg a Vörös Bolygó időjárásáról.
Amikor a felvételeket leküldték a Földre, a tudósok nem láttak semmilyen figyelemre méltó időjárási jelenséget, ám az összeállított 25 képkockás videó megörökíti az idő múlását a Marson, amely egészen elképesztő látványt nyújt a videón.
A NASA két videót is közzétett honlapján a küldetésről, amelyek ide kattintva tekinthetők meg. Az első ezek közül az elöl található Hazcam képeit tartalmazza és az úgynevezett Sharp-hegyen található völgyet világítja meg, egészen lenyűgöző látvány nyújtva.
A második pedig a hátsó kamera felvételeit ábrázolja és Sharp hegy lejtői láthatók rajta. A videó bal oldalán, a 17. képkocka alatt megjelenő kis fekete műtárgy egyébként a kamera érzékelőjét érő kozmikus sugárzás eredményeként jött létre. Hasonlóképpen, a videó végén látható fényes villogás és egyéb zajok is az űrszonda energiarendszerének hőjének eredményeképp váltak láthatóvá.
A tudósok a mai napig nem zárták ki, hogy létezhet idegen élet a Marson, ezért is monitorozzák folyamatosan a bolygót, ezen felvételek pedig hatalmas előrelépést jelentenek a jövő fejlesztései felé.
A Mars felszínéről egyébként már eddig is számos lenyűgöző felvétel került elő, melyek közül egyet te is megtekinthetsz az alábbi videóban!
Objektum doboz