Mivel csökkenthetjük a demencia kockázatát?

Kiderült, hogy akik 65 éves koruk előtt magas vérnyomásban szenvedtek, és nem szedtek rá vérnyomáscsökkentőt, azoknál nagyobb arányban alakult ki a demencia. Ha fiatalkorban kordában tartják, a demencia veszélye 6,3 százalékkal csökken. A vérnyomást megfelelő étrenddel, fizikai aktivitással és gyógyszeres kezeléssel lehet stabilizálni.

A 65 éves kor utáni, mozgásszegény életmód szintén negatív hatással van a kognitív funkciókra. A rendszeres testmozgás 5,9 százalékkal csökkentheti a demencia kialakulásának valószínűségét.

Az időskori demencia esélyét csökkenti a vércukorszint ellenőrzése és a cukorbetegség elkerülése. A cukorszint ellenőrzése 3,9 százalékkal csökkenti a kockázatot.

A tudósok azt tanácsolják, hogy ne egyedül éljük át a depressziót, inkább gyakrabban menjünk emberek közé. A depresszió kordában tartása 4,5 százalékkal csökkentheti a betegség kialakulásának kockázatát.

A kommunikáció aktiválja az agyat, növeli az idegsejtek aktivitását, és 4,4 százalékkal csökkenti a demencia kockázatát.

Az alacsony iskolai végzettség szintén befolyásolja a demencia előfordulását. A tudósok megállapították, hogy a magasabb iskolai végzettség öt százalékkal csökkenti a demencia kockázatát. Az agy aktívan tartása érdekében nem szabad megfeledkezni a szellemi gyakorlatokról, beleértve az olvasást vagy keresztrejtvényfejtést.

A dohányzásról való leszokás 2,4 százalékkal csökkenti a demencia kialakulásának valószínűségét. Általánosságban elmondható, hogy az összes ajánlás betartása negyven százalékkal csökkentheti a betegség kialakulásának veszélyét.

Elolvasom a cikket