A hat legjobb vitamin az immunitás fokozására

C-vitamin: A Cureus című folyóiratban 2023-ban megjelent tanulmány szerint a C-vitamint tartják az immunrendszer működésének legfontosabb mikrotápanyagának. Fontos antioxidáns, amely támogatja a fehérvérsejtek, különösen a fagociták és a limfociták termelését és működését, amelyek segítenek a fertőzések leküzdésében. Emellett erősíti a kórokozókkal szemben védelmet nyújtó bőrgátakat is.

D-vitamin: Fontos szerepet játszik a monociták és a makrofágok – a fehérvérsejtek két típusa – kórokozók elleni harci képességének fokozásában. A D-vitamin hiánya a fertőzésekkel szembeni fokozott fogékonysággal jár. Segít továbbá szabályozni az immunválaszt, csökkentve az olyan fertőzések kockázatát, mint a megfázás és az influenza, különösen télen, amikor a napfénynek való kitettség csökken.

E-vitamin: Ez az erős antioxidáns segít semlegesíteni a szabad gyököket, és védi az immunsejteket az oxidatív károsodástól. Az E-vitamin fontos az immunsejtek normális működéséhez. Támogatja a T-sejtek működését, amelyek elengedhetetlenek a fertőzött vagy kóros sejtek felismeréséhez és eltávolításához.

A-vitamin: Gyakran a látással hozzák összefüggésbe, de az A-vitamin az immunrendszer szabályozásában is szerepet játszik. Az A-vitamin segít fenntartani a bőr és a légző- és emésztőrendszer nyálkahártyájának épségét, amelyek a szervezet első védelmi vonalát jelentik a fertőzésekkel szemben. Támogatja a fehérvérsejtek termelődését is, és szerepet játszik az immunválasz szabályozásában.

B6-vitamin: Kiegészítése javíthatja a kritikusan beteg emberek immunrendszerét. Egy tanulmány szerint a B6-vitamin pótlása (napi 50 vagy 100 mg) fokozhatja az immunválaszt a kritikus állapotban lévő embereknél. Részt vesz az immunsejtek és az antitestek termelésében. Támogatja azokat a biokémiai reakciókat, amelyek segítik a szervezetet a fertőzések leküzdésében, és szerepet játszik a tímusz, a fertőzések ellen küzdő T-sejteket termelő szerv egészségének fenntartásában.

B12-vitamin: Az immunválaszok kiegyensúlyozására használható. Segíthet a vírusfertőzések leküzdésében. A B12-vitamin emellett támogatja a DNS-szintézist, a vörösvérsejtek termelődését és az idegrendszer egészségét. Az egészséges idegrendszer összefügg a jól működő immunrendszerrel, és a B12-vitamin a fehérvérsejtek termelését is segíti” – írja az oldal.

Elolvasom a cikket