Orbán Viktor: Most várjuk a békét + VIDEÓ

A gazdasági növekedéshez az kell, hogy vége legyen a háborúnak. A magyar gazdaság bajai a háborúból származnak – fogalmazott Orbán Viktor.

A miniszterelnök szerint az uniós szankciók elhibázottak voltak, mivel az az energaiárak emelkedéséhez vezetett, ami pedig inflációt okozott.

Kiemelte: Ebben élünk harmadik éve, és ha ennek nem tudunk véget vetni, nem tér vissza az életerő a gazdaságba. Ha megelégszünk azzal, ami jelenleg van, abból nem lesz gazdasági növekedés.

A magyar érv a háború ellen az, hogy a magyar gazdaság szempontjából az egy Isten csapása. A békéhez pedig kellett egy főszereplő, ezért volt kulcsfontosságú az amerikai elnökválasztás. A költségvetést két példányban rakták össze, amelyek a békeköltségvetést és a háborús költségvetést. „2025-ben történnek majd olyan dolgok Magyarországon, amik eddig még sose, és fantasztikus lesz” – magyarázta.

Hangsúlyozta: Ez a költségvetés az új gazdaságpolitikának a költségvetése.

Ez a költségvetés a családokról szól majd, szeretnék emelni a béreket, több éves célt tűztek ki az egymillió forintos átlagbérrel, a lakhatás kapcsán pedig szeretnék elérni, hogy megfizethetőek legyenek az otthonteremtés költségei.

Orbán Viktor szerint továbbá az is kiemelt cél, hogy az otthonteremtés és a lakhatás költségei megfizethetők legyenek. A 35 évnél fiatalabbak számára havonta 150 ezer forintig, ami egy évben 1.8 millió forint, kedvezményesen adható lakhatási támogatás, amit lakbérre vagy törlesztőrészletre is felhasználható.

A miniszterelnök hangsúlyozta: a Demján Sándor-program a kisvállalkozókat erősíti, hogy egy nagyságrenddel előre lépjenek, a munkáshitel pedig a kormány sok tagjához is érzelmileg is közel áll, mert így a dolgozó fiatalok is kapnak életkezdési esélyt.

Kifejtette: A jövő évi költségvetés megvalósíthatósága összefügg a békével. „Szélcsendben vagyunk” – szögezte le Trump béke-esélyeit.

„Most várjuk a békét”, mert Trump majd csak január végén kerül hivatalba. Általában nem túl izgalmas kérdés, hogy mi történik a választás és az új elnök beiktatása között, de mivel most háborúpárti a jelenlegi vezetés, így most nagyon figyelni kell. Az még kérdés, hogy „az amerikaiak tudomásul veszik-e a döntést, hogy a békepárti elnök győzött”.

Csütörtök folyamán futótűzként terjedt el a magyar nyilvánosságban egy kimutatás, ami szerint az EU gazdasága mindössze 15%-kal bővült, míg az amerikai 64%-kal 2013 és 2024 között.

15 éve az Egyesült Államok és Európa fej-fej mellett volt, azonban mostanra az USA lehagyta Európát. Születtek döntések, amelyek rossz döntése voltak, ezért önvizsgálatot kell tartania az európai vezetőknek – hangsúlyozta a miniszterelnök, majd hozzátette: Magyaraország olcsón megúszta, azonban Németországban és Franciaországban szörnyülködő véleményeket lehet hallani.

Az energiaárakat így csökkenteni kell, felül kell vizsgálni a szankciókat, és emellett bürokráciacsökkentést kell elérni az EU-ban, mert a sok „idióta” szabály megöli a gazdaságot.

„Brüsszel ellen pedig lázadni kell, nyíltan, nem lehet várni rájuk, el kell kezdeni a gazdasági intézkedések megvalósítását szinte azonnal.”

A miniszterelnök elmondása szerint a Nyugat nem hanyatlik, hanem zuhan. Draghi elemzése létrehozta azt a légkört, amikor a nyugati országok megértették, hogyan áll a helyzet. Így jött létre a Budapesti Nyilatkozat a versenyképességről, amit nagyon könnyen fogadtak el.

A nemzeti konzultáció kapcsán megjegyezte a miniszterelnök, hogy ennek az az értelme, hogy a brüsszeli csatákhoz kell a muníció, a demokráciában viszont a legerősebb érv a nép akarata. A másik cél az, hogy akik elgondolkodnak hazánk jövőjéről, azoknak itt van néhány kérdés. A konzultációban felvetett témák érdeklik az embereket, nagyjából másfél millióan hajlandók véleményt nyilvánítani, és ők másokat is meg tudnak szólítani a mindannyiunk közös jövőjét érintő ügyekről, ezért a konzultáció alkalmas a közösség építésére is. Az ország így talán egységesebb lesz – mutatott rá kormányfő.

Objektum doboz

Elolvasom a cikket