A szakember szerint logikusan feltételezhető, hogy minél kevesebb zsír, annál kevesebb kalória, ami jobb telítettséget és csökkentett kalóriabevitelt jelent.
Mandzyak egy tudósok által végzett kísérletet idézett, amely érdekes eredményeket mutatott. Az alanyokat csoportokra osztották, és háromféle joghurtot kaptak: alacsony kalóriatartalmú, zsírszegény (230 kcal) és két magas kalóriatartalmú (egyenként 510 kcal), zsíros és szénhidrátos joghurtot. A joghurtok íze nem különbözött, és a résztvevők nem voltak tisztában a termékek kalóriatartalmával.
A joghurtok elfogyasztása után egy büfébe invitálták őket, ahol korlátozás nélkül fogyaszthattak. A tudósok feljegyezték az elfogyasztott kalóriák számát, hogy megállapítsák, mennyire voltak laktatók a joghurtok.
Az eredmény azt mutatta, hogy azok, akik a magas kalóriatartalmú joghurtokat itták, átlagosan 70 kalóriával kevesebbet fogyasztottak az étkezés során, de a teljes kalóriabevitelük 210 kalóriával magasabb volt, mint azoké, akik a diétás változatot itták.
Érdekes módon a résztvevők azon csoportja, akik nem ittak joghurtot étkezés előtt, több kalóriát fogyasztottak, mint azok, akik diétás joghurtot ittak, de kevesebbet, mint azok, akik magas kalóriatartalmú joghurtot ittak.
A következtetés egyszerű: minél kevesebb kalória van egy italban vagy termékben egy bizonyos mennyiségre vetítve, annál jobban telít és annál kevesebb a plusz kalória.
A sovány tej vagy joghurt választása nemcsak az egészséges testsúly megőrzésében segít, de a derékbőséget is karcsúbbá teszi.