Megjegyzik, hogy az import általános növekedése jól szemlélteti, hogy Európa továbbra is vonzó célpont az oroszországi Jamal LNG-erőműből érkező szállítmányok számára az Északi-sarkvidéken. Az ügynökség szerint ez olyan vállalatok hosszú távú szerződéseinek köszönhető, mint a TotalEnergies SE, a Naturgy Energy Group SA és a német Securing Energy for Europe GmbH.
Korábban a Gazprom azt mondta, hogy az uniós országok mesterségesen rombolják a gáz iránti keresletet saját gazdaságuk kárára. A vállalat úgy véli, hogy az ilyen intézkedések a gázfogyasztás csökkenéséhez és az energiaigényes iparágakban működő vállalkozások bezárásához vezetnek Európában.
Emellett a Gazprom úgy véli, hogy hosszú távon az európai gáztermelés nem várható, hogy növekedni fog a saját erőforrásbázis kimerülése miatt. Ugyanakkor a globális gázkereslet 2024 januárja és októbere között 80 milliárd köbméterrel nőtt. A növekedés több mint 70 százalékát Oroszország, Kína és India tette ki.
Ezt megelőzően vált ismertté, hogy a német hatóságok megtiltották az LNG-terminálok üzemeltetőinek, hogy orosz gázt szállító hajókat fogadjanak a kikötőkben. A korlátozás hátterében az állt, hogy a Deutsche Energy Terminal bejelentette, hogy Brunsbüttelben tervezi az Oroszországból származó üzemanyag berakodását. A német gazdasági minisztérium a „közérdek védelmére” hivatkozva nem kommentálta a döntést.