Nógrádi György azzal kezdte , hogy a Biden-adminisztrációnak inkább a háború elején kellett volna meghoznia nagy hatótávolságú rakétákkal kapcsolatos döntést, mert így csak nehéz helyzetbe hozzák az érkező republikánus kormányzatot. „Az, hogy Amerikában már elkezdték szervezni a demokraták, hogy miként fognak fellépni a kormányzás ellen, miközben »békésen« átadnak mindent, ez egy nagyon nehéz dolog” – mondta a szakértő.
Szerinte az orosz–ukrán fronton hozott döntések Trump ellen irányulnak. A háború növekvő áldozataival kapcsolatban Nógrádi megjegyezte: az ukránok ugyan azt állítják, hogy összesen 18 ezer katonájuk esett el, de csak a kurszki fronton több a halottjuk.
„Ők azt mondják, hogy 740 ezer orosz halott van, de nekik csak 18 ezer, ez lehetetlen” – jelentette ki a szakértő.
A nagy hatótávolságú rakétával kapcsolatosan elmondta: három országnak van megfelelő elhárító rendszere ilyen fegyverrel szemben, ezek pedig: Oroszország, Izrael és az Egyesült Államok. Ukrajna védtelen ilyenekkel szemben.
Azzal a kérdéssel kapcsolatosan, hogy a britek és a franciák miért álltak Amerika mellé a nagy hatótávolságú rakéták kérdésében, Nógrádi György elmondta: a brit politika hagyományosan oroszellenes. Emlékeztetett arra, hogy Boris Johnson akadályozta meg, hogy az ukránok megegyezzenek az oroszokkal.
„A franciák évek óta először érzik azt, hogy paritásban vannak a németekkel. Nem Franciaország jött föl, Németország ment le. Ennek keretében ők megpróbálják Európa vezetését átvenni” – mondta a szakértő.
Szerinte azonban előbb utóbb mindkét ország ki fog szállni a konfliktusból, a kérdés csak az melyik lép először, a franciák, vagy a britek. A szakértő az eszkalációval kapcsolatban elmondta: nagy kérdés Ukrajna vállalja-e, hogy mélységi csapást már orosz terültek ellen.
„Zelenszkij vállalja. Én egyszerűen nem értem őt. Hogy nem tudja felfogni, hogy ha ő csapást mér orosz területekre, sokszorosa pusztul el Ukrajnában. Lehet bele menni, hogy kinek van igaza. Elő lehet venni a nemzetközi jogot, lehet ezzel játszani, de olyan orosz erőfölény van a fronton, amivel úgy élnek, ahogy akarnak” – magyarázta Nógrádi György.