A hormonális egyensúly felborulásának négy jele

1. Erős és fájdalmas menstruáció

Ha például hasi fájdalom, gyakori vizelési inger, derékfájás, székrekedés és fájdalmas közösülés kíséri, akkor mióma állhat a háttérben. A miómák nem rákos daganatok, amelyek a méhben vagy annak környékén alakulnak ki. A pontos okuk ismeretlen, bár úgy gondolják, hogy az ösztrogén serkenti őket, míg a családi kórtörténet szintén növelheti a kockázatot. Fontos a problémával időben orvoshoz fordulni, ugyanis a teljes körű kivizsgálás elengedhetetlen a megoldás érdekében.

2. Alacsony libidó

Az alacsony libidó különösen gyakori a perimenopauzán vagy menopauzán áteső nőknél az ösztrogén és a tesztoszteron szintjének csökkenése miatt. Olyan tünetek is társulhatnak hozzá, mint az éjszakai izzadás, a fáradtság, a rossz hangulat és a szorongás. Egyre több nőnél gyakori probléma a korai klimax, amely azt jelenti, hogy a nagy hormonális változás már negyvenéves kor előtt is jelentkezhet.

3. Megmagyarázhatatlan hízás

Számos hormonális állapot okozhat súlygyarapodást, beleértve a pajzsmirigy-alulműködést, a policisztás petefészek-szindrómát és a menopauzát. Sokan csak számtalan nem működő diéta után jönnek rá, hogy valami gond van. A hormonpótlás és egyéb terápiák segíthetnek, de ehhez mindenképpen szakember segítségét kell kérni.

4. Bőrproblémák

A krónikus felnőttkori pattanások az alacsony ösztrogén- és progeszteronszint, illetve a magas androgénhormonszint jelei lehetnek, és policisztásovárium-szindrómára is utalhatnak. Hasonlóképpen a terhesség vagy a menopauza alatti hormonális egyensúlyhiány is okozhat viszkető bőrt. A szárazság szintén a menopauza jele, de lehet a pajzsmirigyproblémák tünete is.

Elolvasom a cikket