„Követeljük, hogy ne ártson!”

Kicsit izgultam, hogy Magyar György ügyvéd, a baloldal látszólag fogadatlan prókátora kimarad Magyar Péter gyermekvédelemmel kapcsolatos durváskodásaiból. S látszólag – mint büntetőjogász – nem száll bele a vitába a magát következetesen jobboldalinak mondó Magyar Péter mellett. Mert ugye az a legtermészetesebb, hogy egy baloldali, de önmagát független civilnek mondó ügyvéd önszántából melléáll egy olyan politikusnak, aki saját bevallása szerint Magyar Györgyék politikai ellenfele.

Normális esetben tehát Magyar Györgynek a magát jobboldalinak mondó Magyar Pétert kellene bírálnia, ehelyett úgy csinál, mintha Magyar Péter tényleg baloldali lenne, ezért védelmébe veszi. Persze senki nem hiszi el, hogy őszintén beszél. Elég csak Brüsszelre gondolni, ahol Magyar Péter állva tapsolt az Ukrajna katonai támogatását követelő Ursula von der Leyennek, ahol a tiszások saját bevallásuk szerint Manfred Weber baloldalt szolgáló parancsa szerint működnek. Már csak azért is, hogy megillesse Petit a mentelmi jog, ne lehessen őt Magyarországon például telefonlopásért büntetőeljárás alá vonni. Ezért aztán a Tisza Párt EP-képviselői ukrajnás–európai uniós pólóban jelentek meg a háború ezredik napján, támogatják az azonos neműek gyermek-örökbefogadását, és még sorolhatnánk a baloldali magatartás jellemzőit.

Emlékszünk rá, hogy Magyar Péter a minap egy miskolci gyermekintézményben minősíthetetlenül beszélt az intézményvezetővel, nem szolgálva a gyermekek nyugalmát. Idézem: „Igazgató asszony, nem szeretném felemelni a hangomat, elég volt ebből a stílusból. Felháborító, vérlázító, amit csinálnak, akárki parancsolja meg. És ennek következményei lesznek. Ebből elég volt.” Szerencsére a következő állomásokon már más volt a helyzet. Aztán Facebook-oldalán panaszolta fel, hogy nem engedték be egy nyírszöllősi gyermekotthonba. Mivel azonban európai parlamenti képviselő, álláspontja szerint ő bármikor bemehet az intézménybe.

De ez tévedés. Fülöp Attila államtitkár be is olvasott neki rendesen Facebook-oldalán. Leszögezte: „A gyermeknevelés és a gyermekvédelem nem politikai show-műsor. Számunkra ismeretlen az Ön által képviselt agresszió, közönségesség, alpári stílus. – A nyírszöllősi gyermekotthonnal kapcsolatban pedig aláhúzta: – Ön nincs tisztában a meglátogatott intézmény funkciójával, működési rendszerével. Szökéseket emleget, miközben a befogadó otthon nyitott intézmény, nem rácsokkal zárt, őrzött létesítmény. Az intézményből kábítószer-kereskedelem vagy prostitúcióra kényszerítés miatt az elmúlt években senkit nem állítottak elő. Állításai sértik az ott hivatásukat áldozatosan gyakorló munkatársaimat.”

Fülöp Attila következő, EU-val kapcsolatos mondatai már Magyar Györgynek is szólnak. „Az egészségügyi, az oktatási és a szociális intézményrendszer működtetése tagállami hatáskör. Ebből következően az ezekben az intézményekben tett látogatások az Ön Európai Parlamentben végzett munkáját nem segítik, ezért további »képviselői látogatására« a jövőben nem tartunk igényt, és nem biztosítunk rá lehetőséget. Nyilatkozataiból egyértelmű, hogy segíteni nem akar, azt viszont követeljük, hogy ne ártson!”

Magyar György az EU alapjogi chartájára hivatkozva úgy tesz, mintha ellentmondana Fülöp Attilának, pedig egy frászt. Csak úgy tesz, mintha. Csak fontoskodik, habot ver, hangulatot szít, és semmit nem cáfol. Azt mondja, hogy a charta nevesíti: „mindenkinek joga van a szabadsághoz és a személyi biztonsághoz,” továbbá „az oktatáshoz, valamint a szakképzésben és a továbbképzésben való részvételhez,” sorolta az általánosságokat.

S hogy Fülöp Attila pontosan fogalmazott, azt az is bizonyítja, hogy az alapjogi charta működési rendje így szól. „A Charta nem jogosítja fel az EU-t arra, hogy eljárjon olyan ügyekben, amelyek nem tartoznak a hatáskörébe.” Puff neki.

Ha egy kicsit utánanézünk Magyar György tévedhetetlenül bolsipárti nyilatkozatainak, hamar kiderül, hogy a derék ügyvéd most éppen hogyan nevetteti ki magát.

De nincsenek véletlenek. Hab a tortán, hogy Magyar György fia, Magyar Gábor szintén ismert baloldali ügyvéd, aki az Európai Bizottság alkalmazásában közreműködik a hazánkat elítélő jogállamisági jelentések elkészítésében.

Gyurcsány, őszödi beszéd: „Kell még valamit mondanom, Ildikó?”

A szerző újságíró

Elolvasom a cikket