MH/ MTI
2024. november 30. szombat. 20:14
Hankó Balázs rámutatott, hogy a versenyképes magyar felsőoktatás és szakképzés teszi sikeressé a magyar gazdaságot és a magyar fiatalokat, miközben a családok jelentik a jövőt. „Ezért vagyunk elkötelezettek a családok és gyermekek védelmében, az innováció és a kutatás sikerességében, a felsőoktatás és a szakképzés sikereiben, valamint őrizzük és védjük kultúránkat, erősítjük azt a mindennapokban, hiszen ez ad nekünk identitást, és teszi erőssé a nemzetet” – fogalmazott. Hozzátette: hazánknak az az érdeke, hogy Európában mindenhol erős nemzetek legyenek.
A miniszter úgy vélte, a nemzeti konzultáció tizenegy kérdésére adott tizenegy válasszal a magyar érdeket tudják minél erőteljesebben képviselni Brüsszelben, legyen szó a magyar fiatalokról és családokról, a magyar nyugdíjasokról vagy a hazai kis- és közepes vállalkozásokról. Megjegyezte: szeretnék megoldani a lakhatási kérdéseket, elkötelezettek a folyamatos béremelés mellett, ám ehhez a magyar emberek felhatalmazása is szükséges.
Hankó Balázs kiemelte, hogy Magyarországon nem mindenki érdekelt ebben, hiszen „az ellenzéki szereplők Brüsszellel együttműködésben akarják a magyar sikert megakadályozni”.
Úgy fogalmazott: „összefogással képesek vagyunk a magyar gazdaságot tovább erősíteni úgy, hogy az a gazdasági semlegesség irányába visz minket, hiszen nekünk az az érdekünk, hogy egyszerre kereskedjünk Kelettel és Nyugattal”.
Tessely Zoltán, a térség fideszes országgyűlési képviselője jelezte: a nemzeti konzultációval párhuzamosan a Fidesz-KDNP országjárást indított, hogy népszerűsítse a kezdeményezést. Fontosnak nevezte, hogy ezen alkalmakon minél több emberrel találkozzanak és beszélgessenek velük, mert így ismerhetik meg leginkább az őket foglalkoztató problémákat.
Bálint Istvánné (Fidesz-KDNP) polgármester szerint Bicske számára kiemelten fontos a nemzeti konzultáció, főként az illegális migrációra vonatkozó kérdés, hiszen a 2010-es évek közepén testközelből tapasztalhatták meg annak negatív hatásait.