A szakember szerint az erjesztési folyamat során a baktériumok tejsavvá alakítják a zöldségben található cukrokat. Ez az, amely elnyomja a patogén mikroflóra szaporodását a belekben. Ezenkívül ez az anyag felgyorsítja a tápanyagok felszívódását és a méreganyagok eltávolítását, valamint erősíti az immunrendszert.
„Rendszerint télen kevesebb nyers zöldséget fogyasztunk, ezek emésztése sok energiát igényel. A fermentált ételek kiválóak szervezetünk számára feltéve, hogy jól toleráljuk őket: azaz nem okoznak puffadást vagy böfögést. Ezért azt javaslja a szakember, hogy a savanyú káposztát iktassuk be az étrendbe. Gazdag A-vitaminban, kalciumban, mangánban, káliumban. A savanyú káposzta a benne lévő C-vitaminnak köszönhetően erősíti az immunrendszert” – magyarázta a szakember.
Minden zöldségfajta hasznos a maga módján. Így a fehér káposzta alacsony szénhidrát- és zsírtartalmú, ezért ideális választás a fogyókúrázók számára. A vörös káposzta több antioxidánst, antocianint tartalmaz, amelyek erősítik az immunrendszert, és jót tesznek a szív- és érrendszeri betegségek megelőzésében. A brokkoli viszont javítja az anyagcserét, és elősegíti a bőr és az ízületek egészségét. A táplálkozási szakemberek általában a karfiolt ajánlják a burgonya helyettesítésére. A maximális hatás érdekében javasoljuk, hogy ennek az egészséges zöldségnek a különféle fajtáit vegyük be az étrendbe.