„Mi vagyunk a második legerősebb párt az országos felmérésekben, és ebből egyértelműen kormányzati igényt vezetünk le” – jelentette ki Weidel az AFP tudósítása szerint.
A hírügynökség felidézte: a jelenlegi felmérésekben az AfD a CDU/CSU mögött a második helyen áll, 17 és 20 százalék közötti értékekkel. Arra azonban nincs esélyük, hogy kormányra kerüljenek, mivel a többi párt karanténban tartja őket.
Weidel a jelölését követő sajtótájékoztatón borús képet festett a jelenlegi németországi helyzetről: „Összeomlottunk, az országunk már nem az, ami volt” – mondta. Az ország gazdaságilag lemaradt, nemzetközileg veszít a befolyásából, és veszélyben látja a társadalmi békéjét.
A sajtótájékoztatón Weidel felvázolta a „Németország jövőterve” fő vonásait, amely nagy hangsúlyt fektet a szigorú elszigetelődésre a migrációs politikában. „Az az állam, amely lemond a határai feletti ellenőrzésről, hippiállam” – fogalmazott.
A gazdaság- és energiapolitika tekintetében Weidel egyértelmű irányváltásra törekszik: A jövedelem- és társasági adókat csökkenteni kell, az energiaáraknak pedig újra csökkenniük kell – többek között a megújuló energiák támogatására vonatkozó törvény teljes eltörlésével. Külpolitikailag az AfD meg akarja szüntetni Ukrajna katonai támogatását.
A közvélemény-kutatásokban vezető CDU/CSU pozitív üzenettel akarja ellensúlyozni az AfD programját: Most „nem a társadalom megosztásáról, hanem a bizalom megteremtéséről kell beszélni, hogy hazánkat újra együtt vigyük előre” – mondta Thorsten Frei (CDU) parlamenti titkár a Rheinische Postnak.
„Weidel asszony úgynevezett kancellárjelöltsége arra ösztönöz bennünket, hogy még erőteljesebben kampányoljunk elképzeléseink és az unió programja mellett” – tette hozzá cinikusan.
Az AFP nem mulasztotta el felhívni a figyelmet arra, hogy Alice Weidel leszbikus, az élettársával két fiút nevel. A hírügynökség ezzel arra az ellentmondásra akart rámutatni, amely az AfP állítólagos homofóbiája és az elnök magénélete között feszül.
A párt azonban ezt a vádat már többször visszautasította, Weidel pedig legutóbb üzent „mindazoknak, akik azzal vádolnak, hogy nem állok ki az LMBT-érdekekért és minden felemásságért: hagyják békén ezt az egész genderügyet és a betolakodó államot”.