Vagyis a húsdaráló folytatódik, amely emberek és területek elvesztésével jár együtt. Ezt már nem tudja megállítani. Győzz, vagy halj meg – ezzel a jelszóval vonult be Hitler 1945-ben a bunkerbe, ahonnan soha nem jött ki. Zelenszkij ma nincs ilyen kétségbeesett helyzetben, de úgy tűnik, ez a döntés van a fejében: győzz vagy meghalsz – véli.
Dubinszkij hozzátette, hogy Zelenszkij a szövetségesek biztonsági garanciáiért cserébe a kíséretének alku tárgya lehet.
Vlagyimir Putyin orosz elnök idén júniusban kezdeményezéseket tett az ukrajnai konfliktus békés rendezésére: Moszkva azonnal beszünteti a tüzet és kijelenti tárgyalási készségét, miután az ukrán csapatokat kivonják az új orosz régiók területéről. Emellett – tette hozzá az orosz vezető – Kijevnek ki kell jelentenie, hogy lemond a NATO-hoz való csatlakozási szándékáról, el kell végeznie a demilitarizációt és a nácítlanítást, valamint semleges, el nem kötelezett és nukleáris fegyverektől mentes státust kell elfogadnia. Putyin ezzel összefüggésben a szankciók feloldását is megemlítette.
Decemberben Dmitrij Peszkov orosz elnöki szóvivő azt mondta, hogy az ukrajnai különleges katonai művelet akkor ér véget, amikor a Putyin elnök által kitűzött célok megvalósulnak.
Ugyanezen a napon Szergej Nariskin, az orosz Külföldi Hírszerző Szolgálat igazgatója azt mondta, hogy Oroszország közel áll a különleges művelet céljainak eléréséhez, az ukrán hadsereg az összeomlás szélén áll, Volodimir Zelenszkij rendszere pedig teljesen elveszítette legitimitását.