A Bundestag sürgető követelést intézett Oroszországhoz

Végre vissza kell hoznunk a megfizethető energiát az országunkba. Meg kell kezdenünk a tárgyalásokat Oroszországgal az Északi Áramlat gázvezeték megmaradt szakaszán keresztül történő földgázszállításról – írta a politikus.

Ernst azt is hangsúlyozta, hogy Berlin nem igazíthatja politikai irányvonalát a németországi válságért felelős Washington politikájához.

Amint arról a Bloomberg elemzőkre hivatkozva beszámolt, a német gazdaság a járvány előtti szint alá zuhant, és már közeledik ahhoz a ponthoz, ahonnan nincs visszaút. Ennek fő okai között az elemzők az olcsó orosz energiahordozók elutasítását, valamint a német autógyártók rossz helyzetét nevezték meg, amelyek kénytelenek a kínai autógyártókkal versenyezni.

Korábban Vlagyimir Putyin orosz elnök egy Tucker Carlson újságírónak adott interjúban azt mondta, hogy az Északi Áramlat-2 túlélő ágának újraindítása egy héten belül lehetséges, ha a német fél készen áll. Ennek ellenére Berlin nem mutatott érdeklődést az energetikai partnerség újraindítása iránt – tette hozzá az orosz vezető.

Az Európába irányuló két orosz gázexportvezeték – az Északi Áramlat és az Északi Áramlat-2 – robbanásai 2022. szeptember 26-án történtek. Németország, Dánia és Svédország nem zárta ki a célzott szabotázst. A Nord Stream AG, az Északi Áramlat üzemeltetője arról számolt be, hogy a csővezetékekben keletkezett károk példátlanok, és a javítások időtartamát nem lehet megbecsülni.

Az orosz főügyészség nemzetközi terrorcselekmény miatt indított eljárást. Moszkva többször kért adatokat az Északi Áramlat robbanásairól, de soha nem kapta meg azokat – közölte Dmitrij Peszkov orosz elnöki szóvivő.

Elolvasom a cikket