A lassú pulzus mindig aggodalomra ad okot

A „Belarusz Orvosok Szövetsége” közhasznú egyesület elnöke, Dmitrij Sevcov szerint nem mindig jelez az ilyen pulzus szívproblémákat.

– Ha gyermekkorától kezdve 50-60 ütés/perc a pulzusa, nem észleltek kórt, jól érzi magát, nincs ok az aggodalomra. Képzeljük el, az úszók, síelők és atléták szíve nyugalmi állapotban elég ritkán, akár 40 ütés/perc is lehet – magyarázta.

Snezhana Kavrigo, a minszki városi egészségügyi központ vezetője elmagyarázta, mely esetekben van még ok az aggodalomra:

A ritka pulzusnak riasztónak kell lennie, ha a pulzusszám kevesebb, mint 50 ütés/perc. Ez azt jelzi, hogy az illetőnek krónikus szívbetegsége van. Ha a pulzusszám percenként 35-40 ütésre csökken, orvosi vizsgálatot kell végezni. Ha azonban a pulzusszám kevesebb, mint 30 ütés/perc, azonnali orvosi ellátást kell kérni.

Ha olyan diagnózist diagnosztizálnak, mint a bradycardia, egyértelműen követni kell az orvos utasításait, be kell venni az előírt gyógyszert.

– Évente kétszer kardiológusnak is meg kell vizsgálnia, és ne feledkezzen meg a fizikai aktivitásról és figyelje a pulzusszámát” – tette hozzá Snezhana Kavrigo.

Az időben történő orvoslátogatás segít elkerülni a szövődményeket és időben elkezdeni a kezelést. A pontos diagnózis felállítása érdekében azonban fontos, hogy először egy teljes körű kivizsgáláson vegyünk részt.

Elolvasom a cikket